Julka wreszcie powiedziała do mnie mamo

W ubiegłym roku pomogliśmy zebrać środki na intensywną rehabilitację dziewczynki chorej na ciężką postać mózgowego porażenia dziecięcego. Jej postępy to nasz wspólny sukces!

Julia Kwiatkowska z Bartoszyc (8 l.) jest chora na ciężką postać mózgowego porażenia dziecięcego. Wychowuje ją samotna mama, pani Joanna. W ubiegłym roku pomogliśmy jej zebrać środki na intensywną rehabilitację córeczki, która bardzo odczuła zastój w terapii spowodowany pandemią (o zbiórce czytaj TU)

Z Julką przez miesiąc intensywnie pracowali fizjoterapeuta, surdologopeda, specjalista od integracji sensorycznej i terapii zabawą. Mama wciąż kontynuuje z córką niektóre ćwiczenia w domu.

– Ktoś z zewnątrz może nie zauważyły różnicy, bo Julka wciąż nie chodzi, ma niesprawne rączki, nie stała się samodzielna. Ale dla mnie różnica jest kolosalna – mówi z radością pani Joanna. – Dzięki intensywnej rehabilitacji Julia nie tylko nauczyła się trzymać prosto plecy, ale pierwszy raz powiedziała do mnie „mama”. Dziś wita mnie tak za każdym razem, gdy wchodzę do pokoju. Wcześniej rzadko mówiła tylko pojedyncze sylaby – cieszy się mama.

Jej kontakt z jej chorą córeczką bardzo się poprawił.

– Znacznie lepiej mnie rozumie. Kiedy mówię: „Julka, wkładamy buty!”, od razu przemieszcza się na czworaka w kierunku butów. To samo z myciem zębów, gdy tylko to usłyszy, czworakuje do łazienki – opowiada pani Joanna.

Terapeuci nauczyli też dziewczynkę prostych gestów, dzięki którym może komunikować się z otoczeniem, na swój sposób mówić „tak” i „nie”. – To wielkie ułatwienie w codziennym życiu. Julcia radzi sobie o wiele lepiej niż przed otrzymaniem pomocy z Fundacji Faktu. Małymi kroczkami robimy wielkie postępy – zapewnia pani Joanna.

Zrób przelew na konto Fundacji Faktu "Serce dla Dzieci", nr konta: 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 (szybkie przelewy ze strony)

Każdą złotówkę z 1% Fundacja Faktu przeznacza na rehabilitację ciężko chorych dzieci. Pamiętaj o nas przy rozliczaniu podatku KRS 0000353781. Rozlicz z nami PIT.