Wspieraliśmy młodych sportowców - dziś są wybitni

Sukces zawsze ma wielu ojców. My czujemy szczególną dumę z dokonań jednych z najlepszych polskich lekkoatletów – tyczkarza Piotra Liska i biegaczki Sofii Ennaoui.

A to za sprawą programu stypendialnego „Pierwszy krok”, który powołaliśmy siedem lat temu wspólnie z wybitną lekkoatletką Moniką Pyrek. Skorzystała z niego grupa młodych sportowców. Ale o tym, jak bardzo utalentowanych, przekonaliśmy się wiele lat później, gdy zaczęli bić niezwykłe rekordy, zdobywając medale na światowych imprezach lekkoatletycznych. Te wspaniałe dokonania być może nigdy nie doszłyby do skutku, gdyby nie wsparcie, jakie sportowcy otrzymali w najtrudniejszym momencie kariery.

Monika Pyrek, wybitna polska tyczkarka: Zainspirowaliście mnie

Kibicuję przyjaciołom z Fundacji Faktu niemal od samego początku. Mam dla nich nie tylko podziw, ale i wdzięczność. Bo to oni zarazili mnie pasją pomagania. Wspólny program stypendialny „Pierwszy krok”, który powołaliśmy przed laty, stał się dla mnie inspiracją i wskazał mi kierunek. To dzięki niemu powstała Fundacja Moniki Pyrek, w której wspieramy talenty i zarażamy dzieci miłością do sportu. Dziękuję za to Fundacji Faktu.

Ryszard Szurkowski: Dziękuję!
Legendarny kolarz Ryszard Szurkowski miał poważny wypadek. Fundacja Faktu zorganizowała zbiórkę na jego rehabilitację podczas Balu Mistrzów Sportu: – Nigdy nie zdołam znaleźć słów, żeby wyrazić wdzięczność ludziom, którzy mi pomogli i wciąż pomagają. Fundacja Faktu zajmuje wśród nich wyjątkowe miejsce. Dziękuję wam za uruchomienie łańcucha ludzi dobrej woli i za ogromne wsparcie, które dzięki wam otrzymałem.


Zbiórka Fundacji Faktu

Marzę, żeby dziewczynki zaczęły chodzić

Samotna mama 6-letnich bliźniaczek dotkniętych rzadką wadą genetyczną codziennie walczy o ich sprawność i lepsze jutro. Potrzebuje naszej pomocy.

Zbiórka Fundacji Faktu

Rodzina w trudnej sytuacji. Niezbędna rehabilitacja to dla nich marzenie.

Synowie i córki Joanny Sapety z Mazańcowić na Śląsku wymagają opieki neurologicznej, logopedycznej, rehabilitacyjnej i diabetologicznej. Jednak rodzina mierzy się z bardzo trudną sytuacją życiową. Pomóżmy im razem z Fundacją Faktu.

Zbiórka Fundacji Faktu

Na tę rodzinę spadła lawina nieszczęść

Każdy dzień jest wielkim zmaganiem dla Eweliny Gondko i jej rodziny. Aby mogła wyjechać na turnus rehabilitacyjny potrzeba 6 tys. zł. Dla niektórych to mało, ale dla tej rodziny to majątek.

1,5 proc.

1,5 proc. podatku dla Fundacji Faktu. Ratuj z nami chore dzieci. KRS 0000353781

Wpływy z 1,5 proc. dla Fundacji Faktu to konkretna pomoc dla wielu chorych dzieci i ich rodziców, którzy codziennie proszą nas o wsparcie. Nawet niewielkie wpłaty przekładają się na godziny zbawiennej rehabilitacji, sprzęt rehabilitacyjny czy terapię logopedyczną.

Świąteczna akcja Fundacji Faktu

Marlenka cierpi na nieznaną chorobę. Jej mama też toczy walkę o życie.

W życiu rodziny z Mokrej na Podkarpaciu każdy dzień to zmagania z chorobą małej Marlenki. Dziewczynka od urodzenia cierpi na poważną niepełnosprawność, a rodzice szukają desperacko odpowiedzi na pytanie — jaka choroba ją tak bardzo dotyka?

Świąteczna akcja Fundacji Faktu

Każdego dnia walczymy o Marikę

Ma 6 lat, a dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki i mówi zaledwie kilka słów. Marika jest bardzo chora, urodziła się z wieloma wadami, ale jej mama robi wszystko, by stała się jak najbardziej samodzielna. Pani Kamila samotnie wychowuje córkę. Każdy z nas może pomóc w tej walce o lepsze jutro Mariki. Cenna jest każda złotówka.