Wspieraliśmy młodych sportowców - dziś są wybitni

Sukces zawsze ma wielu ojców. My czujemy szczególną dumę z dokonań jednych z najlepszych polskich lekkoatletów – tyczkarza Piotra Liska i biegaczki Sofii Ennaoui.

A to za sprawą programu stypendialnego „Pierwszy krok”, który powołaliśmy siedem lat temu wspólnie z wybitną lekkoatletką Moniką Pyrek. Skorzystała z niego grupa młodych sportowców. Ale o tym, jak bardzo utalentowanych, przekonaliśmy się wiele lat później, gdy zaczęli bić niezwykłe rekordy, zdobywając medale na światowych imprezach lekkoatletycznych. Te wspaniałe dokonania być może nigdy nie doszłyby do skutku, gdyby nie wsparcie, jakie sportowcy otrzymali w najtrudniejszym momencie kariery.

Monika Pyrek, wybitna polska tyczkarka: Zainspirowaliście mnie

Kibicuję przyjaciołom z Fundacji Faktu niemal od samego początku. Mam dla nich nie tylko podziw, ale i wdzięczność. Bo to oni zarazili mnie pasją pomagania. Wspólny program stypendialny „Pierwszy krok”, który powołaliśmy przed laty, stał się dla mnie inspiracją i wskazał mi kierunek. To dzięki niemu powstała Fundacja Moniki Pyrek, w której wspieramy talenty i zarażamy dzieci miłością do sportu. Dziękuję za to Fundacji Faktu.

Ryszard Szurkowski: Dziękuję!
Legendarny kolarz Ryszard Szurkowski miał poważny wypadek. Fundacja Faktu zorganizowała zbiórkę na jego rehabilitację podczas Balu Mistrzów Sportu: – Nigdy nie zdołam znaleźć słów, żeby wyrazić wdzięczność ludziom, którzy mi pomogli i wciąż pomagają. Fundacja Faktu zajmuje wśród nich wyjątkowe miejsce. Dziękuję wam za uruchomienie łańcucha ludzi dobrej woli i za ogromne wsparcie, które dzięki wam otrzymałem.


Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Mieszkańcy Dniepru bez prądu i ogrzewania. Pomożemy im przetrwać zimę!

Mieszkańcy ukraińskiego miasta Dniepr pozbawieni są prądu i ogrzewania. Na ratunek ruszyli harcerze z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Fundacja Faktu, która kupiła generatory prądu i kuchenki gazowe. W ślad za transportem wyruszyło 18 ukraińskich skautów, którzy wiozą Betlejemskie Światło Pokoju.

Zbiórka Fundacji Faktu

Julia i jej mama nas potrzebują!

Julia (14 l.) miała trzy miesiące, gdy jej mama usłyszała wyrok: rdzeniowy zanik mięśni typu 1, czyli najgorsza postać choroby. – Powiedziano mi, że dzieci takie jak ona żyją do dwóch lat – mówi "Faktowi" Weronika Tomczak-Mikołajczak. Zrozpaczona mama nie poddała się, ale walka wcale nie jest łatwa...

Zbiórka Fundacji Faktu

Był prezentem na rocznicę ślubu. Los zgotował smutną niespodziankę...

Kacper Mirowski (11 l.) z Katowic urodził się w wyjątkowy dniu, bo w rocznicę ślubu swoich rodziców. Wraz z najpiękniejszym prezentem, który dostali od losu, pojawiły się dni pełne trosk i ciężkiej, żmudnej walki. Okazało się, że maleństwo cierpi na skomplikowaną wadę serca.

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Ojciec Arkadiusz przyjął pod swój ciężko chore dzieci z Ukrainy. Pomagamy!

Serce rośnie, gdy patrzy się na dobroczynną działalność ks. Arkadiusza Barańczuka i jego żony Katarzyny. Gdy tylko wybuchła wojna na Ukrainie, para przyjęła pod swój dach kilkadziesiąt rodzin z ciężko chorymi dziećmi. Maluchy wymagają codziennej rehabilitacji, a ta pochłania krocie. Z pomocą przyszła Fundacja Faktu.

Pomóż z Fundacją Faktu

Czy Maja dostanie szansę na godne życie?

Gdyby Maja była zdrowym dzieckiem, chodziłaby już do liceum. A właśnie rozpoczęła naukę w siódmej klasie szkoły podstawowej. Rzadka wada genetyczna skazała Maję na wiele chorób i cierpień. I wciąż wymaga od niej codziennej rehabilitacji, na którą nie stać rodziny dziewczynki.

Fundacja Faktu pomaga Ukainie

Mykoła musi stanąć na nogi

Walkę o zdrowie Mykoły przerwała wojna. Uciekli spod bomb prosto do Gdańska. Mama niepełnosprawnego chłopca prosi: Pomóżmy mojemu synowi stanąć na nogi!