Wspieraliśmy młodych sportowców - dziś są wybitni

Sukces zawsze ma wielu ojców. My czujemy szczególną dumę z dokonań jednych z najlepszych polskich lekkoatletów – tyczkarza Piotra Liska i biegaczki Sofii Ennaoui.

A to za sprawą programu stypendialnego „Pierwszy krok”, który powołaliśmy siedem lat temu wspólnie z wybitną lekkoatletką Moniką Pyrek. Skorzystała z niego grupa młodych sportowców. Ale o tym, jak bardzo utalentowanych, przekonaliśmy się wiele lat później, gdy zaczęli bić niezwykłe rekordy, zdobywając medale na światowych imprezach lekkoatletycznych. Te wspaniałe dokonania być może nigdy nie doszłyby do skutku, gdyby nie wsparcie, jakie sportowcy otrzymali w najtrudniejszym momencie kariery.

Monika Pyrek, wybitna polska tyczkarka: Zainspirowaliście mnie

Kibicuję przyjaciołom z Fundacji Faktu niemal od samego początku. Mam dla nich nie tylko podziw, ale i wdzięczność. Bo to oni zarazili mnie pasją pomagania. Wspólny program stypendialny „Pierwszy krok”, który powołaliśmy przed laty, stał się dla mnie inspiracją i wskazał mi kierunek. To dzięki niemu powstała Fundacja Moniki Pyrek, w której wspieramy talenty i zarażamy dzieci miłością do sportu. Dziękuję za to Fundacji Faktu.

Ryszard Szurkowski: Dziękuję!
Legendarny kolarz Ryszard Szurkowski miał poważny wypadek. Fundacja Faktu zorganizowała zbiórkę na jego rehabilitację podczas Balu Mistrzów Sportu: – Nigdy nie zdołam znaleźć słów, żeby wyrazić wdzięczność ludziom, którzy mi pomogli i wciąż pomagają. Fundacja Faktu zajmuje wśród nich wyjątkowe miejsce. Dziękuję wam za uruchomienie łańcucha ludzi dobrej woli i za ogromne wsparcie, które dzięki wam otrzymałem.


artykuł

Mali uchodźcy będą mieli radośniejsze wakacje

Fundacja Faktu nie zapomniała o ukraińskich dzieciach, które uciekły przed okrutną wojną i odnalazły schronienie w Polsce. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę dla małych uchodźców mieszkających w Gołdapi (woj.warmińsko-mazurskie).

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Uciekły przed wojną, walczą o sprawność

Historia pani Oleny Czumak (35 l.) poraża. Z dwoma niepełnosprawnymi bliźniaczkami uciekła z wojennego piekła. Wyruszyła w niebezpieczną drogę i trafiła do centrum rehabilitacji w Gołdapi. Dzięki pomocy Fundacji Faktu może tu kontynuować leczenie swoich córek.

UKRAINA

Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

POMÓŻMY!

Bez podjazdu prababcia Albina z Michałkiem będą uwięzieni w domu

Michałek Jakubowski (15 l.) jest całym światem dla swojej prababci, Albiny Baziak (70 l.) z Witkowa na Dolnym Śląsku. Ich życie tak się potoczyło, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem spadła właśnie na nią.

1 proc. podatku

1% podatku dla Fundacji Faktu - KRS 0000353781

Bez żadnego wysiłku możesz zrobić coś bardzo ważnego dla dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością

Pomóżmy!

Krystianek codziennie ćwiczy ponad siły

Mały Krystianek Ląd (4 l.) z Mełgwi pod Lublinem to prawdziwy zuch. Potworna choroba – najcięższa postać SMA ( rdzeniowy zanik mięśni) – nie odebrała mu radości życia. Wytrwale walczy o swoją sprawność. Wie, że tylko codzienne ćwiczenia mogą zapewnić mu lepsze życie. Jego rodziców nie stać jednak na tak intensywną rehabilitację. Gdzie tylko mogą szukają pomocy.