Wasze serca dają siłę Fundacji Faktu

Dziennik Fakt kończy 15 lat. Z okazji tego jubileuszu przypominamy po co powstała Fundacja Faktu "Serce dla Dzieci". Razem udało nam się dokonać wielkich rzeczy

Fakt niósł pomoc bezbronnym i pokrzywdzonym od początku swojego istnienia. W 2010 roku zapadła decyzja, aby zacząć pomagać profesjonalnie. Powstała Fundacja Faktu „Serce dla Dzieci”, która troszczy się o los dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością.
W Fundacji Faktu nie ma dnia bez telefonu czy listu z łamiącą serce opowieścią. Ilu naszych podopiecznych, tyle życiowych dramatów. Nieuleczalna choroba to okrutny wyrok.
Dzięki hojności naszych Darczyńców, wśród których najważniejsze miejsce zajmują Czytelnicy Faktu, w ciągu 8 lat zebraliśmy blisko 5 mln złotych. Te środki pomogły nam zmienić los ponad 1500 cierpiących maluchów.
Rocznie opłacamy kilka tysięcy godzin rehabilitacji, dziesiątki sztuk sprzętu rehabilitacyjnego, kilkadziesiąt procedur medycznych oraz setki opakowań leków i materiałów opatrunkowych.
Stoi za nami siła mediów i z jej pomocą staramy się każdego dnia czynić dobro.


artykuł

Mali uchodźcy będą mieli radośniejsze wakacje

Fundacja Faktu nie zapomniała o ukraińskich dzieciach, które uciekły przed okrutną wojną i odnalazły schronienie w Polsce. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę dla małych uchodźców mieszkających w Gołdapi (woj.warmińsko-mazurskie).

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Uciekły przed wojną, walczą o sprawność

Historia pani Oleny Czumak (35 l.) poraża. Z dwoma niepełnosprawnymi bliźniaczkami uciekła z wojennego piekła. Wyruszyła w niebezpieczną drogę i trafiła do centrum rehabilitacji w Gołdapi. Dzięki pomocy Fundacji Faktu może tu kontynuować leczenie swoich córek.

UKRAINA

Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

POMÓŻMY!

Bez podjazdu prababcia Albina z Michałkiem będą uwięzieni w domu

Michałek Jakubowski (15 l.) jest całym światem dla swojej prababci, Albiny Baziak (70 l.) z Witkowa na Dolnym Śląsku. Ich życie tak się potoczyło, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem spadła właśnie na nią.

1 proc. podatku

1% podatku dla Fundacji Faktu - KRS 0000353781

Bez żadnego wysiłku możesz zrobić coś bardzo ważnego dla dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością

Pomóżmy!

Krystianek codziennie ćwiczy ponad siły

Mały Krystianek Ląd (4 l.) z Mełgwi pod Lublinem to prawdziwy zuch. Potworna choroba – najcięższa postać SMA ( rdzeniowy zanik mięśni) – nie odebrała mu radości życia. Wytrwale walczy o swoją sprawność. Wie, że tylko codzienne ćwiczenia mogą zapewnić mu lepsze życie. Jego rodziców nie stać jednak na tak intensywną rehabilitację. Gdzie tylko mogą szukają pomocy.