Tak było w 2016 roku: Koncert Serce dla Dzieci - przekroczyliśmy milion złotych!

Koncert Serce dla Dzieci osiągnął rekordową oglądalność – 1,8 miliona wzruszonych widzów. Dzięki Wam w 2017 roku zdołamy pomóc wielu dzieciom!

Czytelnicy Faktu i widzowie TVP1 zrobili najpiękniejszy prezent chorym dzieciom, które potrzebują naszej pomocy! Ustanowili rekord oglądalności – koncert „Serce dla Dzieci 2016” obejrzało 1,8 mln widzów! Na konto Fundacji Faktu wpłynęło ponad 1 mln złotych. Zbiórka trwała do końca roku.
To były niezapomniane chwile. W koncercie „Serce dla Dzieci" 5 grudnia 2016 roku zaśpiewali wspaniali artyści: Kasia Kowalska, Ania Rusowicz, Barbara Kurdej-Szatan z Rafałem Szatanem, Antek Smykiewicz, zespoły Feel, Enej, Kombii oraz Arka Noego. Ich wsytępy dedykowane były dziewiątce wspaniałych bohaterów – dzieci, które każdego dnia zmagają się z chorobami, ułomnościami lub następstwami nieszczęśliwych wypadków. To Maja i Zuzia z Gliwic, Basia z Gdańska, Tomek z Wiśliny, Kamilka z Mińska Mazowieckiego, Ola z Olsztyna, Wiktorek z Radomia, Zosia z Łodzi i Antek z Kluczewa. Zebrane pieniądze pomogą im w codziennym życiu, pokonywaniu barier, odkrywaniu świata.
– Pamiętajmy, że tacy ludzie jak oni są świętymi naszych czasów i przypominają o hierarchii wartości w naszym życiu – mówił Robert Friedrich, lider Arki Noego. – Walcząc z ich chorobami poświęcamy się dla nich. Musimy im pomóc!
Pamiętajcie, każdy wysłany przez Was SMS i przelew jest na wagę złota. Dzięki nim pomoc trafi do wszystkich bohaterów koncertu „Serce dla Dzieci” i innych chorych dzieci. Wciąż przybywa potrzebujących dzieci, które proszą o pomoc Fundację Faktu. Dzięki wszystkim Waszym wpłatom uda się pomóc wielu potrzebującym!

Przez cały rok można wpłacać pieniądze na konto zbiórki Serce dla Dzieci o numerze 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236. Każda wpłacona złotówka zostanie przeznaczona właśnie na ten cel.


artykuł

Mali uchodźcy będą mieli radośniejsze wakacje

Fundacja Faktu nie zapomniała o ukraińskich dzieciach, które uciekły przed okrutną wojną i odnalazły schronienie w Polsce. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę dla małych uchodźców mieszkających w Gołdapi (woj.warmińsko-mazurskie).

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Uciekły przed wojną, walczą o sprawność

Historia pani Oleny Czumak (35 l.) poraża. Z dwoma niepełnosprawnymi bliźniaczkami uciekła z wojennego piekła. Wyruszyła w niebezpieczną drogę i trafiła do centrum rehabilitacji w Gołdapi. Dzięki pomocy Fundacji Faktu może tu kontynuować leczenie swoich córek.

UKRAINA

Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

POMÓŻMY!

Bez podjazdu prababcia Albina z Michałkiem będą uwięzieni w domu

Michałek Jakubowski (15 l.) jest całym światem dla swojej prababci, Albiny Baziak (70 l.) z Witkowa na Dolnym Śląsku. Ich życie tak się potoczyło, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem spadła właśnie na nią.

1 proc. podatku

1% podatku dla Fundacji Faktu - KRS 0000353781

Bez żadnego wysiłku możesz zrobić coś bardzo ważnego dla dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością

Pomóżmy!

Krystianek codziennie ćwiczy ponad siły

Mały Krystianek Ląd (4 l.) z Mełgwi pod Lublinem to prawdziwy zuch. Potworna choroba – najcięższa postać SMA ( rdzeniowy zanik mięśni) – nie odebrała mu radości życia. Wytrwale walczy o swoją sprawność. Wie, że tylko codzienne ćwiczenia mogą zapewnić mu lepsze życie. Jego rodziców nie stać jednak na tak intensywną rehabilitację. Gdzie tylko mogą szukają pomocy.