Tak było w 2016 roku: Kombii pomoże Tomkowi z Wiśliny stanąć na nogach

Jedenastolatek, któremu ciężka kosiarka niemal ucięła stopę potrzebuje 10 tysięcy na rehabilitację. Bez tego nie przejdzie operacji, która uratuje mu nogę.

 

Tomek Karpiński z Wiśliny (woj. pomorskie) w dzieciństwie przeszedł potworny wypadek. Maszyna do koszenia traw omal nie ucięła mu nogi. Do dziś 11-latek ma zniekształconą stopę, a chora nóżka jest o 5 cm krótsza od zdrowej. Szansą jest rehabilitacja przygotowująca go do operacji wydłużenia kończyn. Ta kosztuje krocie... Pieniądze pomagają zbierać Fundacja Faktu i ludzie wielkiego serca! Specjalnie dla Tomka zagra podczas koncertu w TVP1 zespół KombII!

Są rzeczy, których Tomek nigdy nie zrobi. Nie może biegać, jeździć na rolkach, czy nartach. Wszystko przez wypadek sprzed 8 lat. Kiedy Tomek miał 3,5 roku niepostrzeżenie wymknął się na ulicę. Szedł poboczem, kiedy nadjechał traktor ciągnący maszynę do koszenia traw na poboczu. Malec schował się w trzcinach w rowie. I wtedy doszło do nieszczęścia. Widok był przerażający, praktycznie urwało malcowi stopę. Wezwano pogotowie i zaczęła się walka o stopę chłopczyka. – Do tej pory Tomek przeszedł 8 operacji. Wycięto mu mięsień z uda i wszczepiono go w stopę. To dla mnie mały bohater. Znosił to wszystko bardzo dzielnie, a bywało, że jeszcze i mnie pocieszał – opowiada ze łzami w oczach Monika Karpińska-Mikuczyńska (29 l.), mama chłopca.
Tomek jest radosnym chłopcem, a buzia wprost mu się nie zamyka, ledwo może usiedzieć w miejscu, kipi energią. Zawsze uśmiechnięty ukrywa jednak swoje prawdziwe troski. – Chciałbym móc robić to wszystko co inni. Chodzić normalnie na lekcje wf-u, biegać, grać w piłkę. Chciałbym, żeby moja noga wyglądała normalnie i żebym już nie musiał chodzić o kulach – opowiada Tomek. W spełnieniu tego marzenia postanowiła pomóc Tomkowi Fundacja Faktu.
To właśnie dlatego do Wiśliny zawitał ostatnio specjalny gość. Grzegorz Skawiński z zespołu KombII! . – Bardzo lubię muzykę pana Grzegorza, ale najbardziej podobały mi się te czarne okulary i to, że rozmawiał ze mną tak zupełnie normalnie – opowiada podekscytowany Tomek. Grzegorz Skawiński będzie grał dla chłopca 5 grudnia 2016 r. o godz. 17.30 w TVP1. To wtedy odbędzie się wielki koncert „Serce dla Dzieci”. Na rehabilitację, która pozwoli przygotować Tomka do operacji, potrzeba 10 tysięcy złotych. Dla jego rodziny to kwota nie do zdobycia. Podczas koncertu, w którym zagrają gwiazdy polskiej sceny muzycznej będziemy zbierać pieniądze także dla Tomka. Razem możemy pomóc! 
Aby dołączyć do zbiórki na rzecz Tomka można dokonać wpłaty na konto Fundacji Faktu o numerze 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 (Tytuł przelewu: Serce dla Dzieci). 
KP


artykuł

Mali uchodźcy będą mieli radośniejsze wakacje

Fundacja Faktu nie zapomniała o ukraińskich dzieciach, które uciekły przed okrutną wojną i odnalazły schronienie w Polsce. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę dla małych uchodźców mieszkających w Gołdapi (woj.warmińsko-mazurskie).

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Uciekły przed wojną, walczą o sprawność

Historia pani Oleny Czumak (35 l.) poraża. Z dwoma niepełnosprawnymi bliźniaczkami uciekła z wojennego piekła. Wyruszyła w niebezpieczną drogę i trafiła do centrum rehabilitacji w Gołdapi. Dzięki pomocy Fundacji Faktu może tu kontynuować leczenie swoich córek.

UKRAINA

Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

POMÓŻMY!

Bez podjazdu prababcia Albina z Michałkiem będą uwięzieni w domu

Michałek Jakubowski (15 l.) jest całym światem dla swojej prababci, Albiny Baziak (70 l.) z Witkowa na Dolnym Śląsku. Ich życie tak się potoczyło, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem spadła właśnie na nią.

1 proc. podatku

1% podatku dla Fundacji Faktu - KRS 0000353781

Bez żadnego wysiłku możesz zrobić coś bardzo ważnego dla dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością

Pomóżmy!

Krystianek codziennie ćwiczy ponad siły

Mały Krystianek Ląd (4 l.) z Mełgwi pod Lublinem to prawdziwy zuch. Potworna choroba – najcięższa postać SMA ( rdzeniowy zanik mięśni) – nie odebrała mu radości życia. Wytrwale walczy o swoją sprawność. Wie, że tylko codzienne ćwiczenia mogą zapewnić mu lepsze życie. Jego rodziców nie stać jednak na tak intensywną rehabilitację. Gdzie tylko mogą szukają pomocy.