Tak było w 2016 roku: Kombii pomoże Tomkowi z Wiśliny stanąć na nogach

Jedenastolatek, któremu ciężka kosiarka niemal ucięła stopę potrzebuje 10 tysięcy na rehabilitację. Bez tego nie przejdzie operacji, która uratuje mu nogę.

Tomek Karpiński z Wiśliny (woj. pomorskie) w dzieciństwie przeszedł potworny wypadek. Maszyna do koszenia traw omal nie ucięła mu nogi. Do dziś 11-latek ma zniekształconą stopę, a chora nóżka jest o 5 cm krótsza od zdrowej. Szansą jest rehabilitacja przygotowująca go do operacji wydłużenia kończyn. Ta kosztuje krocie... Pieniądze pomagają zbierać Fundacja Faktu i ludzie wielkiego serca! Specjalnie dla Tomka zagra podczas koncertu w TVP1 zespół KombII!

Są rzeczy, których Tomek nigdy nie zrobi. Nie może biegać, jeździć na rolkach, czy nartach. Wszystko przez wypadek sprzed 8 lat. Kiedy Tomek miał 3,5 roku niepostrzeżenie wymknął się na ulicę. Szedł poboczem, kiedy nadjechał traktor ciągnący maszynę do koszenia traw na poboczu. Malec schował się w trzcinach w rowie. I wtedy doszło do nieszczęścia. Widok był przerażający, praktycznie urwało malcowi stopę. Wezwano pogotowie i zaczęła się walka o stopę chłopczyka. – Do tej pory Tomek przeszedł 8 operacji. Wycięto mu mięsień z uda i wszczepiono go w stopę. To dla mnie mały bohater. Znosił to wszystko bardzo dzielnie, a bywało, że jeszcze i mnie pocieszał – opowiada ze łzami w oczach Monika Karpińska-Mikuczyńska (29 l.), mama chłopca.
Tomek jest radosnym chłopcem, a buzia wprost mu się nie zamyka, ledwo może usiedzieć w miejscu, kipi energią. Zawsze uśmiechnięty ukrywa jednak swoje prawdziwe troski. – Chciałbym móc robić to wszystko co inni. Chodzić normalnie na lekcje wf-u, biegać, grać w piłkę. Chciałbym, żeby moja noga wyglądała normalnie i żebym już nie musiał chodzić o kulach – opowiada Tomek. W spełnieniu tego marzenia postanowiła pomóc Tomkowi Fundacja Faktu.
To właśnie dlatego do Wiśliny zawitał ostatnio specjalny gość. Grzegorz Skawiński z zespołu KombII! . – Bardzo lubię muzykę pana Grzegorza, ale najbardziej podobały mi się te czarne okulary i to, że rozmawiał ze mną tak zupełnie normalnie – opowiada podekscytowany Tomek. Grzegorz Skawiński będzie grał dla chłopca 5 grudnia 2016 r. o godz. 17.30 w TVP1. To wtedy odbędzie się wielki koncert „Serce dla Dzieci”. Na rehabilitację, która pozwoli przygotować Tomka do operacji, potrzeba 10 tysięcy złotych. Dla jego rodziny to kwota nie do zdobycia. Podczas koncertu, w którym zagrają gwiazdy polskiej sceny muzycznej będziemy zbierać pieniądze także dla Tomka. Razem możemy pomóc!
Aby dołączyć do zbiórki na rzecz Tomka można dokonać wpłaty na konto Fundacji Faktu o numerze 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236 (Tytuł przelewu: Serce dla Dzieci).
KP