Tak było w 2015 roku: Natalia Szroeder i Liber ambasadorami małej Tosi!

- Zawsze widywałam ich w telewizji, a tym razem pojawili się u mnie w domu. Siedzieliśmy i śpiewaliśmy razem piosenki – cieszy się Tosia Kochańska z Bydgoszczy. Gwiazdy estrady Natalia Szroeder i Liber odwiedziły dziewczynkę, dla której już wkrótce zaśpiewają w telewizji. 9-latka jest jednym z ośmiorga dzieci, które będą bohaterami charytatywnego koncertu „Serce dl Dzieci” 7 grudnia o godz. 20:25 w TVP1.

Tosia marzy o tym, aby chodzić. A my zamierzamy zrobić wszystko, aby to marzenie Tosi się spełniło – zapewnia Liber. – Nie po raz pierwszy pomagamy w ten sposób. To niesamowite uczucie, kiedy możemy komuś pomóc jednocześnie robiąc to, co kochamy, czyli śpiewając – dodaje Natalia Szroeder. Dlatego właśnie organizatorzy koncertu, czyli TVP1 oraz wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, zaprosiło do współpracy szczególnie wrażliwych artystów. Mają bowiem nie tylko zaśpiewać ale i pełnić rolę ambasadorów kolejnych dzieci!

Tosia potrzebuje jak najwięcej takich ambasadorów, bo  choruje na dziecięce porażenie mózgowe. To, czy kiedykolwiek stanie na nogi zależy od wielu żmudnych godzin rehabilitacji. - Niedawno pojawiła się nadzieja, możliwość skutecznej nauki chodzenia na lokomacie, ale naszej rodziny nigdy nie byłoby na nią stać – tłumaczy Magdalena Kochańska, mama Tosi, która samotnie wychowuje jeszcze Matyldę (bliźniaczkę Tosi) i 14-letniego Szymona.

Miesięczny koszt rehabilitacji na lokomacie, czyli specjalnym urządzeniu do treningu chodzenia, to aż 4 tys. zł, a potrzeba 6 miesięcy takich zajęć za 24 tys. zł. Na szczęście Tosia  jest jednym z dzieci, dla których 7 grudnia wieczorem w TVP1 gwiazdy zaśpiewają na koncercie charytatywnym „Serce dla Dzieci”. Koncert poprowadzą Agata Młynarska i Krzysztof Ziemiec. Obok Natalii Szroeder i Libera wystąpią Golec uOrkiestra, Andrzej Piaseczny,  Monika Kuszyńska, Magda Steczkowska, Małgorzata Walewska, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski, IRA oraz Sound’n’Grace.

W zeszłym roku dzięki charytatywnym SMS-om od Was, udało nam się zebrać ponad 1,6 mln zł. Dzięki takiej kwocie mogliśmy do tej pory pomóc ponad 200 ciężko chorym dzieciom. W tym roku podnieśmy jeszcze bardziej pułap, bo każde 10 zł, każda złotówka może zmienić życie dziecka i dać nadzieję jego bliskim!