Tak było w 2015 roku: Magda Steczkowska walczy o Weronikę!

- Bardzo się cieszę, że mogłam poznać Weronikę. Już dawno tyle się nie uśmiałam, co z nią dzisiaj. Do tego jest świetną nauczycielką, nauczyła mnie kilku liter w alfabecie Braille’a - mówiła Magda Steczkowska zachwycona spotkaniem z 8-letnią ciężko chorą Weroniką Ciepieniak z Łomianek. Obie bardzo się polubiły, a już w 7 grudni wezmą razem udział w wielkim koncercie „Serce dla Dzieci” w TVP1 (start o godz. 20:25). Magda zaśpiewa dla Weroniki prosząc Was o SMS-y, które mogą uratować zdrowie dziewczynki!

- Na początku trochę się stresowaliśmy, ale Weronika z panią Magdą szybko znalazły wspólny język. Przez resztę dnia uśmiech nie schodził jej z twarzy – mówi Renata Ciepieniak, mama Weroniki. - Nie mogę się doczekać aż w szkole powiem, że poznałam gwiazdę. Mamy takie samo poczucie humoru – dodaje uradowana dziewczynka.

Weronika jest dzieckiem podwójnie doświadczonym przez los. Urodziła się jako wcześniak ze spotykaną u takich noworodków chorobą oczu – retinopatią wcześniaczą. Mimo wielu operacji , które przeszła dziewczynka jest nadal niewidoma. Do tego choruje na dziecięce porażenie mózgowe, ma trudności z chodzeniem i musi poruszać się na wózku. Ale za to, przy tych wszystkich cierpieniach, uśmiech nie schodzi z buzi tej małej bohaterki!

Dziewczynka od dawna marzyła o komputerze z oprogramowaniem dla niewidomych. Sprzęt o wartości 15 tys. zł był jednak poza zasięgiem tej rodziny z powodów finansowych. Jednak marzenie Weroniki spełni się dzięki koncertowi charytatywnemu „Serce dla Dzieci”, który będzie można obejrzeć 7 grudnia wieczorem w TVP1. Jedynka współorganizuje go z wydawnictwem Ringier Axel Springer Polska, które poprzez Fundację Faktu pomaga chorym dzieciom.

Koncert poprowadzą Agata Młynarska i Krzysztof Ziemiec. Obok Mady Steczkowskiej wystąpią Golec uOrkiestra, Andrzej Piaseczny,  Monika Kuszyńska, Małgorzata Walewska, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski,  Natalia Szroeder i Liber, IRA oraz Sound’n’Grace. W zeszłym roku podczas koncertu udało się zebrać ponad 1,6 mln zł, dzięki którym Fundacja Faktu mogła pomóc dziesiątkom dzieci. Oby teraz było jeszcze lepiej!

 

 


artykuł

Mali uchodźcy będą mieli radośniejsze wakacje

Fundacja Faktu nie zapomniała o ukraińskich dzieciach, które uciekły przed okrutną wojną i odnalazły schronienie w Polsce. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę dla małych uchodźców mieszkających w Gołdapi (woj.warmińsko-mazurskie).

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Uciekły przed wojną, walczą o sprawność

Historia pani Oleny Czumak (35 l.) poraża. Z dwoma niepełnosprawnymi bliźniaczkami uciekła z wojennego piekła. Wyruszyła w niebezpieczną drogę i trafiła do centrum rehabilitacji w Gołdapi. Dzięki pomocy Fundacji Faktu może tu kontynuować leczenie swoich córek.

UKRAINA

Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

POMÓŻMY!

Bez podjazdu prababcia Albina z Michałkiem będą uwięzieni w domu

Michałek Jakubowski (15 l.) jest całym światem dla swojej prababci, Albiny Baziak (70 l.) z Witkowa na Dolnym Śląsku. Ich życie tak się potoczyło, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem spadła właśnie na nią.

1 proc. podatku

1% podatku dla Fundacji Faktu - KRS 0000353781

Bez żadnego wysiłku możesz zrobić coś bardzo ważnego dla dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością

Pomóżmy!

Krystianek codziennie ćwiczy ponad siły

Mały Krystianek Ląd (4 l.) z Mełgwi pod Lublinem to prawdziwy zuch. Potworna choroba – najcięższa postać SMA ( rdzeniowy zanik mięśni) – nie odebrała mu radości życia. Wytrwale walczy o swoją sprawność. Wie, że tylko codzienne ćwiczenia mogą zapewnić mu lepsze życie. Jego rodziców nie stać jednak na tak intensywną rehabilitację. Gdzie tylko mogą szukają pomocy.