Tak było w 2015 roku: Andrzej Piaseczny walczy o zdrowie 8-latka

- Często się smucę, bywam zamyślony, ale Kamil zaraził mnie radością. To mały człowiek, który wyrośnie na wielkiego człowieka - mówi Andrzej Piaseczny wyraźnie poruszony po spotkaniu z Kamilem Turkiem, 8-latkiem z Radomia. Gwiazdor odwiedził w domu chłopca, dla którego już 7 grudnia zaśpiewa w TVP1 na koncercie „Serce dla Dzieci”.

Kamil to naprawdę chłopiec niezwykły. Wciąż jeszcze nie udało mu się samodzielnie zrobić pierwszego kroku, ale zdążył już wydać pierwszą książkę. Podarował ją zresztą Andrzejowi.  – Kamil pisze wiersza i opowiadania, zna się na ornitologii. Naprawdę dużo się od niego nauczyłem – podkreśla piosenkarz.

Kamilowi spotkanie z wokalistą też bardzo się podobało. – Mam nadzieję, że przeczyta moją książkę. Znajomi mi nie uwierzą, że Andrzej Piaseczny był w moim domu. Słuchałem wcześniej jego piosenek, ale teraz będę ich słuchał bardzo dużo, bo Andrzej został moim kolegą – opowiada chłopiec.

Mały poeta z Radomia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. A chciałby kiedyś samodzielnie usiąść! Kamil potrzebuje 10 tys. zł na rehabilitację i 8 tys. zł na nowy wózek. Pomóżmy mu wspólnie!

Koncert poprowadzą Agata Młynarska i Krzysztof Ziemiec. Obok Andrzeja Piasecznego wystąpią Golec uOrkiestra, Monika Kuszyńska, Magda Steczkowska, Małgorzata Walewska, Natalia Szroeder i Liber, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski, IRA oraz Sound’n’Grace. Rok temu zebraliśmy ponad 1,6 mln. zł. To ponad 200 dzieci, którym przyszliśmy z pomocą. Pomyślcie: a jeśli teraz będzie 2,5 mln…