„Serce dla Dzieci” już pomaga bohaterom koncertu! Zebraliśmy ponad 1,5 mln złotych!

Już wiemy, bo mamy pierwsze wyliczenia, a Wasze wpłaty nadal do nas spływają! Zebraliśmy do tej pory ponad 1,5 miliona złotych, dzięki którym możemy walczyć o zdrowie ósemki małych bohaterów naszego grudniowego koncertu „Serce dla Dzieci” w TVP1, ale też wielu, wielu innych dzieci. Bardzo ciężko chorych! Świadomość, że pieniądze są, można uruchomić pomoc, a niektóre dzieci na dniach otrzymały niezbędny sprzęt, to najpiękniejszy prezent na święta!

To była druga edycja koncertu „Serce dla Dzieci”. Wspólnie organizowały go TVP1 i wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, które poprzez Fundację Faktu pomaga chorym dzieciom. Wielkie gwiazdy wystąpiły jako ambasadorzy małych bohaterów tego wydarzenia. No a teraz mamy wspaniałe wieści! Weronika Ciepieniak już ma komputer dla osób niewidomych. Tosia Kochańska ćwiczy chodzenie na lokomacie. Miłosz Cieślukowski korzysta z rehabilitacji domowej. Do Sebastiana Górniaka dopłnął już zamówiony w USA kaflator, czyli asystor kaszlu. Oliwier Bajur wyjeżdża na turnus rehabilitacyjny 18 stycznia. Dla Kamila Turka wózek spersonalizowany będzie gotowy w styczniu. Dla Julki Lach ortezy będą zamówione w styczniu. Ola Gadajska wraciła z zagranicy i w styczniu rozpoczyna rehabilitację!

Prosimy: nadal możesz pomagać dzieciom!

  • Wyślij SMS o treści SERCE pod numer 73643 (koszt to 3 zł netto, 3,69 zł brutto)
  • Zrób szybki przelew pod adresem www.fundacjafaktu.pl/zrob-szybki-przelew
  • Zrób przelew tradycyjny z dopiskiem SERCE na konto Fundacji Faktu 07 1240 6292 1111 0010 6255 7194

To wielka radość! Cieszymy się wraz z naszymi podopiecznymi. – Odkąd dostaliśmy pieniądze na rehabilitację, odetchnęliśmy z ulgą. Uśmiech nie schodzi nam z twarzy – mówi Magdalena Kochańska, samotna mama bliźniaczek Tosi i Matyldy oraz 14-letniego Szymona. – Święta będą dla nas wyjątkowo radosne – podkreśla Małgorzata Bajur, mama Oliwiera. – Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc – mówi z kolei Kamila Górniak, mama Sebastiana. W każdej z tych rodzin na święta zagościła nadzieja. I to jest największe zwycięstwo, które zawdzięczamy Wam – Wspaniałym Darczyńcom. „Serce dla Dzieci” to akcja, która będzie trwać przez cały rok, bo każda wpłata to szansa do kolejnego podopiecznego Fundacji Faktu. Jeśli chcecie więc pomóc, to gorąco zapraszamy.


artykuł

Mali uchodźcy będą mieli radośniejsze wakacje

Fundacja Faktu nie zapomniała o ukraińskich dzieciach, które uciekły przed okrutną wojną i odnalazły schronienie w Polsce. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę dla małych uchodźców mieszkających w Gołdapi (woj.warmińsko-mazurskie).

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Uciekły przed wojną, walczą o sprawność

Historia pani Oleny Czumak (35 l.) poraża. Z dwoma niepełnosprawnymi bliźniaczkami uciekła z wojennego piekła. Wyruszyła w niebezpieczną drogę i trafiła do centrum rehabilitacji w Gołdapi. Dzięki pomocy Fundacji Faktu może tu kontynuować leczenie swoich córek.

UKRAINA

Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

POMÓŻMY!

Bez podjazdu prababcia Albina z Michałkiem będą uwięzieni w domu

Michałek Jakubowski (15 l.) jest całym światem dla swojej prababci, Albiny Baziak (70 l.) z Witkowa na Dolnym Śląsku. Ich życie tak się potoczyło, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem spadła właśnie na nią.

1 proc. podatku

1% podatku dla Fundacji Faktu - KRS 0000353781

Bez żadnego wysiłku możesz zrobić coś bardzo ważnego dla dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością

Pomóżmy!

Krystianek codziennie ćwiczy ponad siły

Mały Krystianek Ląd (4 l.) z Mełgwi pod Lublinem to prawdziwy zuch. Potworna choroba – najcięższa postać SMA ( rdzeniowy zanik mięśni) – nie odebrała mu radości życia. Wytrwale walczy o swoją sprawność. Wie, że tylko codzienne ćwiczenia mogą zapewnić mu lepsze życie. Jego rodziców nie stać jednak na tak intensywną rehabilitację. Gdzie tylko mogą szukają pomocy.