Podopieczni Fundacji Faktu: Zagrali dla nas Kellysi!

Z okazji 10. urodzin Fundacji Faktu dziesięcioro dzieci wraz z opiekunami bawiło się na jedynym w Polsce koncercie Kelly Family. To było niesamowite przeżycie!

Marzenia się spełniają! Przekonało się o tym dziesięcioro podopiecznych Fundacji Faktu. Aleksandra (13 l.) i Cyprian (7 l.) Przybyłek , Paweł Makowski (15 l.), Zuzanna (17 l.) i Maja (17 l.) Raczkowskie, Dominik Stochaj (11 l.), Krystian (10 l.) i Dominik (9 l.) Kasiarz-Tatar oraz Julia Lach (13 l.) uczestniczyli w wyjątkowym, bo jedynym w Polsce, koncercie Kelly Family.
Koncert odbył się w Walentynki w krakowskiej Tauron Arenie. Niektóre dzieci miały nawet okazję spotkać się z członkiem legendarnego zespołu, Johnem Kellym! – Świetnie się bawiliśmy. Zagrali wszystkie swoje hity. Było też wiele niespodzianek, piękne światła i spadające konfetti – opowiadały dzieciaki.
Zespół Kelly Family to jedna z najsłynniejszych muzykujących rodzin. W latach 90. XX wieku grupa biła rekordy popularności a ich płyty sprzedawały się w milionach egzemplarzach. Wylansowali takie przeboje jak „Santa Maria”, czy "Sometimes". Koncert w Krakowie był częścią ich europejskiego tournee. – Ten koncert dał nam wiele radości – dodały dzieci.
Fundacja Faktu, która w tym roku obchodzi 10. urodziny, zebrała już ponad 5 mln zł i pomogła 1750 dzieciom.


Pomóż z Fundacją Faktu

Zuzia czuje ból każdego dnia. Tylko rehabilitacja może ulżyć jej cierpieniom

Zuzia Szacoń (16 l.) nie chodzi, nie mówi, a jej kręgosłup jest skrzywiony o 45 stopni. Dziewczynka potrzebuje nie tylko nieustającej opieki, ale i intensywnej rehabilitacji. Jej mama wychowuje samotnie dwie córki. Nie stać jej na opłacanie turnusów rehabilitacyjnych, na które Zuzanna powinna jeździć trzy razy w roku. Bez pomocy ludzi o wielkich sercach nastolatka będzie skazana na cierpienie.

Zbiórka Fundacji Faktu

Nasz syn zmaga się z wielkim bólem. Rodzice Dawidka proszą o pomoc

Takich dzieci, jak Dawid z Zawiercia jest kilkanaścioro na świecie. Aby znaleźć przyczynę jego cierpienia rodzice Dawida zjechali cały kraj.

1,5 proc. podatku

1,5 proc. podatku dla Fundacji Faktu – KRS 0000353781. Ratuj z nami chore dzieci

Wpływy z 1,5 proc. dla Fundacji Faktu to konkretna pomoc dla wielu chorych dzieci i ich rodziców, którzy codziennie proszą nas o wsparcie. Nawet niewielkie wpłaty przekładają się na godziny zbawiennej rehabilitacji, sprzęt rehabilitacyjny czy terapię logopedyczną.

Zbiórka Fundacji Faktu

Nikt nie chciał Paulinki

Oto Paulinka. Historia tej 13-latki zaczyna się wstrząsająco. Matka ją porzuca, babcia też jej nie chce... Kiedy wydaje się, że w życiu tego dziecka już nigdy nie będzie słońca, wtedy pojawia się iskierka nadziei na to, że jej życie się odmieni.

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Mieszkańcy Dniepru bez prądu i ogrzewania. Pomożemy im przetrwać zimę!

Mieszkańcy ukraińskiego miasta Dniepr pozbawieni są prądu i ogrzewania. Na ratunek ruszyli harcerze z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Fundacja Faktu, która kupiła generatory prądu i kuchenki gazowe. W ślad za transportem wyruszyło 18 ukraińskich skautów, którzy wiozą Betlejemskie Światło Pokoju.

Zbiórka Fundacji Faktu

Julia i jej mama nas potrzebują!

Julia (14 l.) miała trzy miesiące, gdy jej mama usłyszała wyrok: rdzeniowy zanik mięśni typu 1, czyli najgorsza postać choroby. – Powiedziano mi, że dzieci takie jak ona żyją do dwóch lat – mówi "Faktowi" Weronika Tomczak-Mikołajczak. Zrozpaczona mama nie poddała się, ale walka wcale nie jest łatwa...