Maseczki od Fundacji Faktu dla seniorów i DPS-ów

5 tysięcy maseczek ochronnych trafiło do seniorów, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczne działanie koronawirusa. Po Wielkanocy przekazała je Fundacja Faktu. To wysokiej jakości maski, wielokrotnego użytku. Wystarczy je tylko zdezynfekować.

– Maseczki, które otrzymaliśmy od Fundacji Faktu są dla nas wspaniałym darem i bardzo nam się podobają. Spełniają wszystkie wymogi, dzięki którym będziemy mogli bezpiecznie sprawować opiekę nad naszymi schorowanymi pacjentami. Dla nas każdy dar serca jest bezcenny – mówi Anna Serwecińska (49 l.), kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy Caritasie Diecezji Sosnowieckiej w Będzinie. – Pukamy do różnych drzwi, bardzo się cieszymy z każdego daru, od sponsorów, i prywatnych ludzi, którzy potrafią się dzielić. Mamy aktualnie 25 podopiecznych i blisko 50 pracowników, którzy się nimi opiekują. Maseczki to zabezpieczenie zdrowotne dla nas jak i pacjentów przed niewidocznym wrogiem – dodaje.
– Maseczki z Fundacji Faktu dotarły do nas w kilku pudłach. Jesteśmy bardzo wdzięczni, serdecznie dziękujemy. To wielki dar serca dla naszych seniorów. Będą rozdysponowywane od poniedziałku seniorom, którzy są pod nasza opieką. Wtedy też rusza akcja Caritasu. Tworzymy taki projekt platformy www.dobrodaj.pl, gdzie ludzie dobrej woli będą mogli się zgłaszać do pomocy w robieniu zakupów starszym osobom, wyrzucenia im śmieci, czy wyprowadzaniu psa. Tam będzie mógł się zalogować każdy kto chce pomóc i kto takiej pomocy potrzebuje. Wówczas rozdamy również maseczki od Fundacji Faktu – mówi Szymon Latos, pracownik sekretariatu Caritas Archidiecezji katowickiej.
– Maseczki trafią do naszych 4 DPS-ów, gdzie przebywają szczególnie narażeni na zarażenie koronawirusem mieszkańcy. To pozwoli wzmocnić poczucie bezpieczeństwa zwłaszcza wśród personelu, by mogli pełnić pełną poświęcenia misję. Takie wsparcie otrzymają DPS-y w Małkowicach, Malczycach, Henrykowie i Dobroszycach. W tym ostatnim mamy koronawirusa, choruje 18 osób. Czekamy na wyniki ostatnich testów, które mamy nadzieję okażą się negatywne – dodaje Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.
W ramach akcji „Fundacja Faktu – Na Pomoc!” Fundacja Faktu przekazała 25 tys. maseczek dla najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem: lekarzom i służbom medycznym, sprzedawcom codziennej prasy, seniorom.
I ty możesz pomóc!
Każdy może dołączyć się do naszej akcji, wystarczy zrobić przelew na rachunek 56 1240 6292 1111 0010 8942 9968, tytuł przelewu „Na Pomoc”. Można też dokonać szybkiego przelewu na stronie TUTAJ. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej dla najbardziej potrzebujących placówek medycznych i opiekuńczych.


Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Mieszkańcy Dniepru bez prądu i ogrzewania. Pomożemy im przetrwać zimę!

Mieszkańcy ukraińskiego miasta Dniepr pozbawieni są prądu i ogrzewania. Na ratunek ruszyli harcerze z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Fundacja Faktu, która kupiła generatory prądu i kuchenki gazowe. W ślad za transportem wyruszyło 18 ukraińskich skautów, którzy wiozą Betlejemskie Światło Pokoju.

Zbiórka Fundacji Faktu

Julia i jej mama nas potrzebują!

Julia (14 l.) miała trzy miesiące, gdy jej mama usłyszała wyrok: rdzeniowy zanik mięśni typu 1, czyli najgorsza postać choroby. – Powiedziano mi, że dzieci takie jak ona żyją do dwóch lat – mówi "Faktowi" Weronika Tomczak-Mikołajczak. Zrozpaczona mama nie poddała się, ale walka wcale nie jest łatwa...

Zbiórka Fundacji Faktu

Był prezentem na rocznicę ślubu. Los zgotował smutną niespodziankę...

Kacper Mirowski (11 l.) z Katowic urodził się w wyjątkowy dniu, bo w rocznicę ślubu swoich rodziców. Wraz z najpiękniejszym prezentem, który dostali od losu, pojawiły się dni pełne trosk i ciężkiej, żmudnej walki. Okazało się, że maleństwo cierpi na skomplikowaną wadę serca.

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Ojciec Arkadiusz przyjął pod swój ciężko chore dzieci z Ukrainy. Pomagamy!

Serce rośnie, gdy patrzy się na dobroczynną działalność ks. Arkadiusza Barańczuka i jego żony Katarzyny. Gdy tylko wybuchła wojna na Ukrainie, para przyjęła pod swój dach kilkadziesiąt rodzin z ciężko chorymi dziećmi. Maluchy wymagają codziennej rehabilitacji, a ta pochłania krocie. Z pomocą przyszła Fundacja Faktu.

Pomóż z Fundacją Faktu

Czy Maja dostanie szansę na godne życie?

Gdyby Maja była zdrowym dzieckiem, chodziłaby już do liceum. A właśnie rozpoczęła naukę w siódmej klasie szkoły podstawowej. Rzadka wada genetyczna skazała Maję na wiele chorób i cierpień. I wciąż wymaga od niej codziennej rehabilitacji, na którą nie stać rodziny dziewczynki.

Fundacja Faktu pomaga Ukainie

Mykoła musi stanąć na nogi

Walkę o zdrowie Mykoły przerwała wojna. Uciekli spod bomb prosto do Gdańska. Mama niepełnosprawnego chłopca prosi: Pomóżmy mojemu synowi stanąć na nogi!