Mali uchodźcy będą mieli radośniejsze wakacje

Fundacja Faktu nie zapomniała o ukraińskich dzieciach, które uciekły przed okrutną wojną i odnalazły schronienie w Polsce. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę dla małych uchodźców mieszkających w Gołdapi (woj.warmińsko-mazurskie).

Na miejscu rodziny mają zagwarantowane podstawowe warunki do życia. Zostały one zapewnione przez władze miasta i życzliwych mieszkańców. Jednak dodatkowe przyjemności znacznie przekraczają możliwości finansowe ludzi dobrych woli. A nam zależały na tym, aby dzieci, które nie mogą liczyć na bezpieczne dzieciństwo, choć na chwilę poczuły się dobrze w obcym dla siebie miejscu.

– Potrzeby naszych rodzin są ogromne. Ratując życie, zabierali ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, które mogły zmieścić się tylko do walizki – wyjaśnia Anna Budzińska, wiceprezeska gołdapskiego stowarzyszenia "Szkoła pod lasem".

Przyznaje też, że pomoc ze strony mieszkańców i instytucji działających w Gołdapi przyszła natychmiast, ale wciąż jest jeszcze sporo rzeczy, które mogłyby uprzyjemnić maluchom życie.

– Od początku wybuchu wojny w naszym mieście schronienie odnalazło 150 ukraińskich dzieci. Przyjechały tu z mamami, babciami i ciociami – tłumaczy Anna Rawinis z urzędu miejskiego w Gołdapi.

Dzieci w obliczu wojny

Dzięki Czytelnikom Faktu, którzy hojnie zasilili konto naszej zbiórki, kupiono dla dzieci, m.in. maty do ćwiczeń, drążki do skakania, deskorolki, piłki do gry w nogę, siatkówkę, deskorolki i zestawy do badmintona.

– Prezenty te traktujemy jako spóźnione podarunki na dzień dziecka – wyjaśnia pani Anna. Naprawdę miło było zobaczyć uśmiech na twarzach skrzywdzonych dzieci. Ważne jest też to, że sprzęt odciągnie je od internetu i poprawi ich aktywność fizyczną. Szczególnie teraz, gdy przed nami lato i wakacje – mówi pani Anna.

Dodatkowo nasze wydawnictwo Ringier Axel Springer oraz internetowa księgarnia Literia.pl w ramach akcji "1 + 1 książka dla dzieci z Ukrainy" przekazało 500 książeczek z kolorowankami i naklejkami.

 

Pomóż maluchom z Ukrainy

Trwa zbiórka Fundacji Faktu dla chorych maluchów z Ukrainy. Możesz pomóc razem z nami! Konto zbiórki charytatywnej Fundacji Faktu „Serce dla Dzieci": 56 1240 6292 1111 0010 8942 9968 tytuł przelewu: Ukraina.

Zbiórkę można też zasilić, robiąc szybki przelew ze strony Fundacjafaktu.pl, zakładka „Chcę pomóc"

Potrzebujesz pomocy?

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa. Dlatego jeżeli potrzebujesz pomocy, wejdź na stronę fundacjafaktu.pl, zakładka: "Dopomoga Ukraini"


Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Uciekły przed wojną, walczą o sprawność

Historia pani Oleny Czumak (35 l.) poraża. Z dwoma niepełnosprawnymi bliźniaczkami uciekła z wojennego piekła. Wyruszyła w niebezpieczną drogę i trafiła do centrum rehabilitacji w Gołdapi. Dzięki pomocy Fundacji Faktu może tu kontynuować leczenie swoich córek.

UKRAINA

Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

POMÓŻMY!

Bez podjazdu prababcia Albina z Michałkiem będą uwięzieni w domu

Michałek Jakubowski (15 l.) jest całym światem dla swojej prababci, Albiny Baziak (70 l.) z Witkowa na Dolnym Śląsku. Ich życie tak się potoczyło, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem spadła właśnie na nią.

1 proc. podatku

1% podatku dla Fundacji Faktu - KRS 0000353781

Bez żadnego wysiłku możesz zrobić coś bardzo ważnego dla dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością

Pomóżmy!

Krystianek codziennie ćwiczy ponad siły

Mały Krystianek Ląd (4 l.) z Mełgwi pod Lublinem to prawdziwy zuch. Potworna choroba – najcięższa postać SMA ( rdzeniowy zanik mięśni) – nie odebrała mu radości życia. Wytrwale walczy o swoją sprawność. Wie, że tylko codzienne ćwiczenia mogą zapewnić mu lepsze życie. Jego rodziców nie stać jednak na tak intensywną rehabilitację. Gdzie tylko mogą szukają pomocy.

Świąteczna akcja Fundacji Faktu

Wojtek i Emilka czekają na Świętego Mikołaja

Fundacji Faktu pragnie zapewnić Wojtkowi i Ewelince środki na rehabilitację. Prosimy o Waszą pomoc, bo wiemy, że na Darczyńców Fundacji Faktu zawsze możemy liczyć.