Fundacja Faktu rusza „NA POMOC” zagrożonym koronawirusem

Fundacja Faktu rozpoczyna akcję „NA POMOC”, aby chronić najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. 25 tysięcy maseczek ochronnych już trafiło do potrzebujących. Ale na tym nie koniec. Rusza zbiórka charytatywna na środki ochrony osobistej dla służb medycznych. Każdy może wziąć w niej udział. I udział każdego jest na wagę złota. Jak praca lekarzy czy pielęgniarek w czasach pandemii.

Fundacja Faktu, organizacja charytatywna związana z największą polską gazetą codzienną FAKT rozpoczęła akcję ochronną przeciwko pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Celem akcji jest wyposażenie grup społecznych i zawodowych najbardziej narażonych na zakażenie koronawirusem w niezbędne środki ochrony osobistej. Fundacja pozyskała 25 tysięcy maseczek, które już przekazała najbardziej potrzebującym. Na początek 10 tysięcy maseczek trafiło do sprzedawców prasy, których praca związana jest z codziennie podejmowanym ryzykiem.


- Od podejmowania tego ryzyka jest uzależnione nie tylko utrzymanie ich rodzin, ale też dostęp części społeczeństwa do informacji. Dlatego bardzo nam zależało, aby wykonać gest w stronę tej grupy zawodowej. Mamy już sygnały, że trafiliśmy w dziesiątkę i sprzedawcy bardzo nasze działania doceniają. Maseczki trafiły do nich jeszcze przed Wielkanocą – mówi Joanna Szczypek, wiceprezes Fundacji Faktu.


Kolejną grupą, której postanowiła pomóc Fundacja Faktu są samotni seniorzy. Jak wiadomo dla osób po 60. roku życia zakażenie koronawirusem może nieść najcięższe skutki. 5 tysięcy maseczek ochronnych spełniających standardy medyczne trafi do seniorów, którzy są objęci pomocą lokalnych ośrodków Caritas.
Najszerszą i najbardziej potrzebującą grupą zawodową narażoną na kontakt z SARS-CoV-2 są pracownicy placówek medycznych: lekarze, pielęgniarki, salowe, ratownicy medyczni.


- To dziś bohaterowie naszej codzienności. Za ich pracę należy im się wielkie uznanie, a przede wszystkim odpowiednia ochrona. Dlatego w porozumieniu z Fundacją Lekarze Lekarzom staramy się wyszukiwać miejsca, gdzie występują największe niedobory i tam kierujemy pomoc – powiedziała Joanna Szczypek. Fundacja Faktu już przekazała 10 tysięcy maseczek do szpitali w Łodzi i Radzyniu Podlaskim jednak to dopiero początek akcji charytatywnej „Na Pomoc”.


- Ogłaszamy zbiórkę charytatywną, bo wiemy, że pomoc ciągle jest potrzebna. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu darczyńców uda nam się dotrzeć z pomocą do jak największej liczby placówek. Ich potrzeby na bieżąco konsultujemy ze środowiskiem lekarskim. Możemy zapewnić, że każda wpłata w całości trafi do najbardziej potrzebujących w postaci precyzyjnie wybranych środków ochrony osobistej: maseczek, przyłbic, gogli, czy skafandrów – mówi wiceprezes Fundacji Faktu.


Wesprzeć zbiórkę Fundacja Faktu „Na Pomoc” można wykonując przelew na specjalny rachunek  nr 56 1240 6292 1111 0010 8942 9968, tytuł przelewu „Na Pomoc”. Można też zrobić szybki przelew internetowy TUTAJ.

 

Fundacja Faktu dziękuje za wielkie serce Zarządowi Firmy Andrema Tex-Reoil z Myślenic, która za symboliczną złotówkę przekazała 20 tysięcy maseczek na rzecz akcji „Na Pomoc”.

 

Partnerami zbiórki są serwis Medonet i Plejada.


Zbiórka Fundacji Faktu

Nie ma leku dla Nadii, nadzieją jest rehabilitacja

Malutka Nadia Polańska z Woli Węgierskiej na Podkarpaciu ma zaledwie pół roku a już musi się mierzyć z wielkimi przeciwnościami losu. Mimo to jej twarz promienieje, gdy tylko widzi bliskich. Rodzice nawet przez chwilę nie tracą nadziei na lepsze życie dla swojej córeczki. Ale, aby takie było, maleństwo musi przejść skomplikowaną operację czaszki.

Pomóż z Fundacją Faktu

Zuzia czuje ból każdego dnia. Tylko rehabilitacja może ulżyć jej cierpieniom

Zuzia Szacoń (16 l.) nie chodzi, nie mówi, a jej kręgosłup jest skrzywiony o 45 stopni. Dziewczynka potrzebuje nie tylko nieustającej opieki, ale i intensywnej rehabilitacji. Jej mama wychowuje samotnie dwie córki. Nie stać jej na opłacanie turnusów rehabilitacyjnych, na które Zuzanna powinna jeździć trzy razy w roku. Bez pomocy ludzi o wielkich sercach nastolatka będzie skazana na cierpienie.

Zbiórka Fundacji Faktu

Nasz syn zmaga się z wielkim bólem. Rodzice Dawidka proszą o pomoc

Takich dzieci, jak Dawid z Zawiercia jest kilkanaścioro na świecie. Aby znaleźć przyczynę jego cierpienia rodzice Dawida zjechali cały kraj.

1,5 proc. podatku

1,5 proc. podatku dla Fundacji Faktu – KRS 0000353781. Ratuj z nami chore dzieci

Wpływy z 1,5 proc. dla Fundacji Faktu to konkretna pomoc dla wielu chorych dzieci i ich rodziców, którzy codziennie proszą nas o wsparcie. Nawet niewielkie wpłaty przekładają się na godziny zbawiennej rehabilitacji, sprzęt rehabilitacyjny czy terapię logopedyczną.

Zbiórka Fundacji Faktu

Nikt nie chciał Paulinki

Oto Paulinka. Historia tej 13-latki zaczyna się wstrząsająco. Matka ją porzuca, babcia też jej nie chce... Kiedy wydaje się, że w życiu tego dziecka już nigdy nie będzie słońca, wtedy pojawia się iskierka nadziei na to, że jej życie się odmieni.

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Mieszkańcy Dniepru bez prądu i ogrzewania. Pomożemy im przetrwać zimę!

Mieszkańcy ukraińskiego miasta Dniepr pozbawieni są prądu i ogrzewania. Na ratunek ruszyli harcerze z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Fundacja Faktu, która kupiła generatory prądu i kuchenki gazowe. W ślad za transportem wyruszyło 18 ukraińskich skautów, którzy wiozą Betlejemskie Światło Pokoju.