Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

Fundacja Faktu "Serce dla Dzieci" rusza na pomoc dzieciom z Ukrainy, które zmagają się z chorobami i niepełnosprawnością. Ich życie nigdy nie była łatwe, teraz stało się koszmarem.  Wojna wywołana przez Rosję sprawiła, że wiele z nich straciło domy, bliskich oraz poczucie bezpieczeństwa. Ich codziennością stał się strach, ich przyszłość jest niepewna. Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić im choćby namiastkę dzieciństwa.

Uruchomiliśmy specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc najmłodszym ofiarom konfliktu za wschodnią granicą Polski, w tym szczególnie dzieciom podwójnie doświadczonym przez los bo zmagającym się z niepełnosprawnością. Wojenna tułaczka jest dla nich i ich rodzin szczególnie trudna.

Zebrane środki przekażemy na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, zakup leków, środków medycznych i higienicznych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc wytchnieniową dla rodzin,  pomoc psychologiczną dla dzieci oraz rodzin, pomoc humanitarną. 

Konto zbiórki charytatywnej Fundacji Faktu "Serce dla Dzieci"  56 1240 6292 1111 0010 8942 9968.   

tytuł przelewu: Ukraina

Zbiórkę można także wesprzeć, robiąc szybki przelew ze strony Fundacjafaktu.pl, zakładka "Chcę pomóc"

Fundacja Faktu codziennie niesie pomoc potrzebującym dzieciom uciekającym przez wojną w Ukrainie. Oto relacje z niektórych naszych akcji pomocowych:

Pani Olena ze Lwowa, przyjechała do Polski nie tylko, żeby przeżyć. Wspólnie z nami walczy o zdrowie 

Zakup niezbędnego wyposażenia dla ukraińskich mam leczących dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka

Leki dla chorych dzieci pojechały pod Kijów

Dzięki Fundacji Faktu chora na serce Darina dostała pomoc

Marta z chorą Iryną uciekły przed wojną, napisały do Fundacji Faktu

 


Zbiórka Fundacji Faktu

Marzę, żeby dziewczynki zaczęły chodzić

Samotna mama 6-letnich bliźniaczek dotkniętych rzadką wadą genetyczną codziennie walczy o ich sprawność i lepsze jutro. Potrzebuje naszej pomocy.

Zbiórka Fundacji Faktu

Rodzina w trudnej sytuacji. Niezbędna rehabilitacja to dla nich marzenie.

Synowie i córki Joanny Sapety z Mazańcowić na Śląsku wymagają opieki neurologicznej, logopedycznej, rehabilitacyjnej i diabetologicznej. Jednak rodzina mierzy się z bardzo trudną sytuacją życiową. Pomóżmy im razem z Fundacją Faktu.

Zbiórka Fundacji Faktu

Na tę rodzinę spadła lawina nieszczęść

Każdy dzień jest wielkim zmaganiem dla Eweliny Gondko i jej rodziny. Aby mogła wyjechać na turnus rehabilitacyjny potrzeba 6 tys. zł. Dla niektórych to mało, ale dla tej rodziny to majątek.

1,5 proc.

1,5 proc. podatku dla Fundacji Faktu. Ratuj z nami chore dzieci. KRS 0000353781

Wpływy z 1,5 proc. dla Fundacji Faktu to konkretna pomoc dla wielu chorych dzieci i ich rodziców, którzy codziennie proszą nas o wsparcie. Nawet niewielkie wpłaty przekładają się na godziny zbawiennej rehabilitacji, sprzęt rehabilitacyjny czy terapię logopedyczną.

Świąteczna akcja Fundacji Faktu

Marlenka cierpi na nieznaną chorobę. Jej mama też toczy walkę o życie.

W życiu rodziny z Mokrej na Podkarpaciu każdy dzień to zmagania z chorobą małej Marlenki. Dziewczynka od urodzenia cierpi na poważną niepełnosprawność, a rodzice szukają desperacko odpowiedzi na pytanie — jaka choroba ją tak bardzo dotyka?

Świąteczna akcja Fundacji Faktu

Każdego dnia walczymy o Marikę

Ma 6 lat, a dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki i mówi zaledwie kilka słów. Marika jest bardzo chora, urodziła się z wieloma wadami, ale jej mama robi wszystko, by stała się jak najbardziej samodzielna. Pani Kamila samotnie wychowuje córkę. Każdy z nas może pomóc w tej walce o lepsze jutro Mariki. Cenna jest każda złotówka.