Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

Fundacja Faktu "Serce dla Dzieci" rusza na pomoc dzieciom z Ukrainy, które zmagają się z chorobami i niepełnosprawnością. Ich życie nigdy nie była łatwe, teraz stało się koszmarem.  Wojna wywołana przez Rosję sprawiła, że wiele z nich straciło domy, bliskich oraz poczucie bezpieczeństwa. Ich codziennością stał się strach, ich przyszłość jest niepewna. Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić im choćby namiastkę dzieciństwa.

Uruchomiliśmy specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze na pomoc najmłodszym ofiarom konfliktu za wschodnią granicą Polski, w tym szczególnie dzieciom podwójnie doświadczonym przez los bo zmagającym się z niepełnosprawnością. Wojenna tułaczka jest dla nich i ich rodzin szczególnie trudna.

Zebrane środki przekażemy na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, zakup leków, środków medycznych i higienicznych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, pomoc wytchnieniową dla rodzin,  pomoc psychologiczną dla dzieci oraz rodzin, pomoc humanitarną. 

Konto zbiórki charytatywnej Fundacji Faktu "Serce dla Dzieci"  56 1240 6292 1111 0010 8942 9968.   

tytuł przelewu: Ukraina

Zbiórkę można także wesprzeć, robiąc szybki przelew ze strony Fundacjafaktu.pl, zakładka "Chcę pomóc"

Fundacja Faktu codziennie niesie pomoc potrzebującym dzieciom uciekającym przez wojną w Ukrainie. Oto relacje z niektórych naszych akcji pomocowych:

Pani Olena ze Lwowa, przyjechała do Polski nie tylko, żeby przeżyć. Wspólnie z nami walczy o zdrowie 

Zakup niezbędnego wyposażenia dla ukraińskich mam leczących dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka

Leki dla chorych dzieci pojechały pod Kijów

Dzięki Fundacji Faktu chora na serce Darina dostała pomoc

Marta z chorą Iryną uciekły przed wojną, napisały do Fundacji Faktu

 


Zbiórka Fundacji Faktu

Nie ma leku dla Nadii, nadzieją jest rehabilitacja

Malutka Nadia Polańska z Woli Węgierskiej na Podkarpaciu ma zaledwie pół roku a już musi się mierzyć z wielkimi przeciwnościami losu. Mimo to jej twarz promienieje, gdy tylko widzi bliskich. Rodzice nawet przez chwilę nie tracą nadziei na lepsze życie dla swojej córeczki. Ale, aby takie było, maleństwo musi przejść skomplikowaną operację czaszki.

Pomóż z Fundacją Faktu

Zuzia czuje ból każdego dnia. Tylko rehabilitacja może ulżyć jej cierpieniom

Zuzia Szacoń (16 l.) nie chodzi, nie mówi, a jej kręgosłup jest skrzywiony o 45 stopni. Dziewczynka potrzebuje nie tylko nieustającej opieki, ale i intensywnej rehabilitacji. Jej mama wychowuje samotnie dwie córki. Nie stać jej na opłacanie turnusów rehabilitacyjnych, na które Zuzanna powinna jeździć trzy razy w roku. Bez pomocy ludzi o wielkich sercach nastolatka będzie skazana na cierpienie.

Zbiórka Fundacji Faktu

Nasz syn zmaga się z wielkim bólem. Rodzice Dawidka proszą o pomoc

Takich dzieci, jak Dawid z Zawiercia jest kilkanaścioro na świecie. Aby znaleźć przyczynę jego cierpienia rodzice Dawida zjechali cały kraj.

1,5 proc. podatku

1,5 proc. podatku dla Fundacji Faktu – KRS 0000353781. Ratuj z nami chore dzieci

Wpływy z 1,5 proc. dla Fundacji Faktu to konkretna pomoc dla wielu chorych dzieci i ich rodziców, którzy codziennie proszą nas o wsparcie. Nawet niewielkie wpłaty przekładają się na godziny zbawiennej rehabilitacji, sprzęt rehabilitacyjny czy terapię logopedyczną.

Zbiórka Fundacji Faktu

Nikt nie chciał Paulinki

Oto Paulinka. Historia tej 13-latki zaczyna się wstrząsająco. Matka ją porzuca, babcia też jej nie chce... Kiedy wydaje się, że w życiu tego dziecka już nigdy nie będzie słońca, wtedy pojawia się iskierka nadziei na to, że jej życie się odmieni.

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Mieszkańcy Dniepru bez prądu i ogrzewania. Pomożemy im przetrwać zimę!

Mieszkańcy ukraińskiego miasta Dniepr pozbawieni są prądu i ogrzewania. Na ratunek ruszyli harcerze z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Fundacja Faktu, która kupiła generatory prądu i kuchenki gazowe. W ślad za transportem wyruszyło 18 ukraińskich skautów, którzy wiozą Betlejemskie Światło Pokoju.