„Codziennie bądźmy razem”, czyli pomagaj z radością

Wspólny program charytatywny Fundacji Faktu i sklepów sieci Biedronka przez 6 lat dał wsparcie kilkuset dzieciom dotkniętym chorobami i niepełnosprawnością.

W Fundacji Faktu nie ma dnia bez telefonu czy listu z łamiącą serce opowieścią. Ilu podopiecznych Fundacji, tyle życiowych dramatów. Nieuleczalna choroba to okrutny wyrok.
To, co zdrowe dzieci robią mimochodem - pierwszy krok, pierwsze słowo, nawet samodzielny oddech – dzieciom chorym sprawia wielki ból. Każdy dzień to żmudne ćwiczenia, a na ich efekty trzeba długo czekać. Mali bohaterowie nie poddają się. Jednak czasem nadchodzi taki dzień, kiedy brakuje środków na kosztowną  rehabilitację.


- Staramy się nieść pomoc takim małym bohaterom. Dlatego powstał wspólny program Biedronki i Fundacji Faktu „Codziennie bądźmy razem” – mówi Joanna Szczypek, wiceprezes Fundacji Faktu.


Od 2012 roku do sklepów Biedronka dwa razy w roku trafiają specjalnie oznakowane wydawnictwa. Latem albumy z bajkami, zimą „Najpiękniejsze polskie kolędy” w gwiazdorskim wykonaniu.
Tej jesieni, między 3 a 16 września, warto poszukać w Biedronce „Bajek radosnego malucha”. Książka z płytą CD zawiera 21 opowieści do czytania lub słuchania. Głosu użyczyły najsympatyczniejsze gwiazdy, wśród nich Joanna Orleańska, Katarzyna Pakosińska, Anna Wendzikowska, Aleksandra Mikołajczyk i Anna Świątczak.


-  Idea programu to połączenie atrakcyjnych pozycji wydawniczych w przystępnych cenach, z misją społeczną. Cały zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na opłacenie rehabilitacji chorych dzieci - mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, Kierownik ds. Relacji Zewnętrznych i odpowiedzialnego biznesu w JMP, właściciela sieci Biedronka.
Idea podoba się klientom Biedronki, bo książki z płytami są rozchwytywane. Dzięki temu na konto Fundacji Faktu wpłynęło już 380 tysięcy złotych, co starczyło na wsparcie rehabilitacji kilkuset dzieci!


Liczby nabierają znaczenia, kiedy poznajemy historie dzieci i ich rodzin.


Miłoszowi Biskupowi, 11-latkowi z Miejsca Piastowego koło Krosna, lekarze nie dawali szans. Urodził jako skrajny wcześniak, ważył 800 g. Choć był słabiutki, dzielnie walczył. Dziś ma sokoli wzrok, choć miał być ślepy. Dzień po operacji mózgu, grał już na tablecie – widząc to lekarz przyznał, że rehabilitacja dokonała cudu.


Tosia Kochańska z Bydgoszczy też nie miała szczęścia przy urodzeniu. Matylda, jej siostra bliźniaczka, przyszła na świat zdrowa. Ciało Tosa trzymają w uścisku silne przykurcze, ale ona nigdy nie narzeka i dzielnie ćwiczy.


Marcela Ślusarka ma najbardziej promienny uśmiech na świecie! Dopiero potem można dostrzec, że 5-latek z Biskupic zmaga się z rozszczepem kręgosłupa. Jego codzienność to żmudne ćwiczenia. A gdy wraca zmęczony… wszędzie go pełno, nie rozstaje się z rowerkiem.


Michał Jakubowski i Michelle Brzezińska żyją dzięki miłości swoich bliskich i na ile tylko mogą tę miłość odwzajemniają. Nawet jeśli jedyne, co mogą ofiarować to wdzięczne spojrzenie. Michałem, 9-latkiem z Witkowa Śląskiego, chorym na ciężką postać dziecięcego porażenia mózgowego, opiekują się pradziadkowie – chłopiec jest dla nich całym światem. Michelle, 8-latka z Pleszewa chora na encefalopatię wymaga wsparcia nawet w oddychaniu. Jej troskliwa mama z wyrazu oczu  potrafi wyczytać, kiedy córka jest spokojna i szczęśliwa.


Wiele radości daje swoim schorowanym rodzicom Kasia Pszczółka z Węgierskiej Górki. Dwudziestoletnia dziewczyna cierpi na upośledzenie i pewnie na zawsze pozostanie dzieckiem. Ale jeśli to tylko możliwe chętnie pracuje z terapeutą. Każda godzina zajęć to dla niej szansa. Podobnie jak inni podopieczni Fundacji Faktu, Kasia jest wdzięczna, że taką szansę może dostać.


„Bajki radosnego malucha” do kupieni tylko w Biedronce, między 3 a 16 września 2018, za jedyne 9,99 zł.

Pomagaj z radością!


artykuł

Mali uchodźcy będą mieli radośniejsze wakacje

Fundacja Faktu nie zapomniała o ukraińskich dzieciach, które uciekły przed okrutną wojną i odnalazły schronienie w Polsce. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę dla małych uchodźców mieszkających w Gołdapi (woj.warmińsko-mazurskie).

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Uciekły przed wojną, walczą o sprawność

Historia pani Oleny Czumak (35 l.) poraża. Z dwoma niepełnosprawnymi bliźniaczkami uciekła z wojennego piekła. Wyruszyła w niebezpieczną drogę i trafiła do centrum rehabilitacji w Gołdapi. Dzięki pomocy Fundacji Faktu może tu kontynuować leczenie swoich córek.

UKRAINA

Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

POMÓŻMY!

Bez podjazdu prababcia Albina z Michałkiem będą uwięzieni w domu

Michałek Jakubowski (15 l.) jest całym światem dla swojej prababci, Albiny Baziak (70 l.) z Witkowa na Dolnym Śląsku. Ich życie tak się potoczyło, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem spadła właśnie na nią.

1 proc. podatku

1% podatku dla Fundacji Faktu - KRS 0000353781

Bez żadnego wysiłku możesz zrobić coś bardzo ważnego dla dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością

Pomóżmy!

Krystianek codziennie ćwiczy ponad siły

Mały Krystianek Ląd (4 l.) z Mełgwi pod Lublinem to prawdziwy zuch. Potworna choroba – najcięższa postać SMA ( rdzeniowy zanik mięśni) – nie odebrała mu radości życia. Wytrwale walczy o swoją sprawność. Wie, że tylko codzienne ćwiczenia mogą zapewnić mu lepsze życie. Jego rodziców nie stać jednak na tak intensywną rehabilitację. Gdzie tylko mogą szukają pomocy.