Bez rehabilitacji nowa terapia nie zadziała. Pomóżmy!

Pomimo choroby, która przykuła Gabrysię do łóżka, dziewczynka jest najlepszą uczennicą w klasie. Pasjonują ją badania kosmosu. Jest szansa, że kiedyś będzie za tym marzeniem podążać.

Gabrysia Pawlik (7 l.) z Bartoszyc od urodzenia cierpi na nieuleczalna chorobę która nazywa się rdzeniowym zanikiem mięśni i to w najcięższej postaci. Jest przykuta do wózka, nie tylko nie może samodzielnie się poruszać ale nawet nie potrafi poruszyć rączką czy samodzielnie oddychać, w tym pomaga jej respirator. Trzy lata temu dzięki fundacji Faktu dostała komputer sterowany ruchem gałek ocznych, dzięki któremu może się komunikować ze światem. We wrześniu zaczęła naukę w pierwszej kasie Szkoły Podstawowej.

- Jest najlepszą uczennicą w klasie- cieszy się mama Urszula (36 l.) plotąc córce warkocze- nie wiem czy jest jeszcze jakieś dziecko w klasie które ma same szóstki. Raz w tygodniu jadę z Gabrysią do szkoły a przez resztę tygodnia przychodzi do domu nauczycielka, chcemy z nią normalnie chodzić do szkoły żeby córka integrowała się z innymi dziećmi, przez resztę tygodnia przychodzi do domu nauczycielka.

Dziewczynka w szkole lubi wszystkie przedmioty ale najbardziej interesuje się matematyką, dzięki komputerowi nauczyła się w wieku sześciu lat pisać i może wysyłać maile do koleżanek z klasy i uwielbia jak one ją odwiedzają. Nie znosi rozmawiać z rodzicami o swojej chorobie, wie, że jest chora ale nie chce o tym opowiadać, woli wtedy wejść do internetu i pooglądać swoje ulubione baki.

- Córka interesuje się wszystkim co jest związane z kosmosem- dodaje tata Kamil (35 l.) - jej największym marzeniem jest zostać astronautką i polecieć w do gwiazd. Jej ulubioną zabawką jest skarbonka w kształcie rakiety kosmicznej do której zbiera pieniążki, na razie na zwykłe wakacje.

Od pół roku Gabrysia jeździ z rodzicami co trzy miesiące do Centrum Zdrowia Dziecka do Warszawy gdzie jest jej podawany nowatorski lek o nazwie Spinraza, który jeszcze nie jest refundowany przez Ministerstwo Zdrowia. Leczenie nie przyniesie jednak efektu bez intensywnej i regularnej rehabilitacji. Trzy miesiące takiej rehabilitacji kosztuje 5100 złotych.

 

Pomóż Gabrysi, weź udział w Świątecznej akcji Fundacji Faktu.

- zrób szybki przelew ze strony FundacjaFaktu.pl, lub przelew tradycyjny na rachunek nr 44 1240 6292 1111 0010 7095 3236, tytuł przelewu: SERCE*
* Darowiznę dla Fundacji Faktu można odliczyć od podatku rozliczając PIT za 2018 rok.

 


artykuł

Mali uchodźcy będą mieli radośniejsze wakacje

Fundacja Faktu nie zapomniała o ukraińskich dzieciach, które uciekły przed okrutną wojną i odnalazły schronienie w Polsce. Tym razem przygotowaliśmy niespodziankę dla małych uchodźców mieszkających w Gołdapi (woj.warmińsko-mazurskie).

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Uciekły przed wojną, walczą o sprawność

Historia pani Oleny Czumak (35 l.) poraża. Z dwoma niepełnosprawnymi bliźniaczkami uciekła z wojennego piekła. Wyruszyła w niebezpieczną drogę i trafiła do centrum rehabilitacji w Gołdapi. Dzięki pomocy Fundacji Faktu może tu kontynuować leczenie swoich córek.

UKRAINA

Fundacja Faktu rusza na pomoc chorym dzieciom z Ukrainy

Pragniemy zrobić co w naszej mocy, aby przywrócić dzieciom dotkniętym przez wojnę choćby namiastkę dzieciństwa.

POMÓŻMY!

Bez podjazdu prababcia Albina z Michałkiem będą uwięzieni w domu

Michałek Jakubowski (15 l.) jest całym światem dla swojej prababci, Albiny Baziak (70 l.) z Witkowa na Dolnym Śląsku. Ich życie tak się potoczyło, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem spadła właśnie na nią.

1 proc. podatku

1% podatku dla Fundacji Faktu - KRS 0000353781

Bez żadnego wysiłku możesz zrobić coś bardzo ważnego dla dzieci dotkniętych chorobami i niepełnosprawnością

Pomóżmy!

Krystianek codziennie ćwiczy ponad siły

Mały Krystianek Ląd (4 l.) z Mełgwi pod Lublinem to prawdziwy zuch. Potworna choroba – najcięższa postać SMA ( rdzeniowy zanik mięśni) – nie odebrała mu radości życia. Wytrwale walczy o swoją sprawność. Wie, że tylko codzienne ćwiczenia mogą zapewnić mu lepsze życie. Jego rodziców nie stać jednak na tak intensywną rehabilitację. Gdzie tylko mogą szukają pomocy.