Akcja Fundacji Faktu. Tak chronimy kioskarzy przed wirusem!

Mimo epidemii koronawirusa dzielni kioskarze codziennie stoją na posterunku i sprzedają prasę. – Gazety są źródłem rzetelnej informacji, która w kryzysie jest bezcenna – mówią.

Fundacja Faktu rozpoczęła wielką charytatywną akcję „Na Pomoc". W ramach przedsięwzięcia przekazała 25 tysięcy maseczek dla osób, które są najbardziej narażone na ryzyko zakażenia. Wśród nich są m.in. sprzedawcy codziennej prasy i właśnie do nich trafi 10 tys. maseczek. Za symboliczną złotówkę przekazała je firma odzieżowa Andrema – Reoil z Myślenic. Fundacja Faktu ogłasza zbiórkę i zachęca - włączcie się do pomocy! Maseczek wciąż bardzo potrzebują lekarze i pielęgniarki.


– Zajmujemy się głównie szyciem garniturów, ale gdy pojawił się koronawirus cała branża stanęła z dnia na dzień. W trosce o naszych pracowników, ale również z chęci niesienia pomocy postanowiliśmy zmienić tory naszej firmy i zaczęliśmy szyć maseczki ochronne – wyjaśnia Michał Mikuśkiewicz ( 48 l.), pełnomocnik Zarządu Andrema Tex- Reoil.
Dziennie powstaje od 150 do 200 tys. masek ochronnych. – Współpracujemy z Agencją Rozwoju Przemysłu oraz szyjemy dla podmiotów, które chcą zabezpieczyć swoich pracowników, ale także dla osób potrzebujących, gdzie przez Fundację Faktu możemy dotrzeć do osób starszych czy pracujących w służbie zdrowia – dodaje Mikuśkiewicz.


Kioskarze, do których trafiła pierwsza partia pomocy z Fundacji Faktu, jeszcze przed Wielkanocą, bardzo docenili ten gest.
- Bardzo się cieszę, że zadbaliście o nas. Przebywam w pracy całymi dniami, a wiąże się to z ryzykiem zakażenia koronawirusem. Dlatego dziękuje Faktowi za maseczki. Dzięki nim jestem spokojniejsza o swoje zdrowie. To rzecz w obecnych czasach na wagę złota – mówi Anna Siemczuk, 37-letnia sprzedawczyni z Warszawy.
- Prowadzę sklep od 20 lat i kocham swoją pracę. Nie zniechęciła mnie nawet epidemia. Nie wyobrażam sobie pracy w innym miejscu. Mam duże wsparcie wśród klientów, od których mogę liczyć na uśmiech i pozdrowienia. Wiem, że muszę teraz dbać o siebie szczególnie, dlatego dziękuję Faktowi za wsparcie! – mówi Irena Kurzawa (71 l.) z Wrocławia.
- Kiosk prowadzę od 23 lat, ale jeszcze takiej sytuacji nie było. Bardzo się cieszę, że dostałam maseczkę od Faktu, ponieważ trudno jest je teraz zdobyć. Zresztą czuję się w niej bezpieczniej i moi klienci zapewne też. Mam nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy i znów będę mogła normalnie porozmawiać z klientami – powiedziała Alina Ostapczuk (62 l.) z Białegostoku.

 

Każdy może włączyć się w akcję przeciwko koronawirusowi i pomóc w zakupie środków ochrony dla służb medycznych.  Fundacja Faktu uruchomiła specjalną zbiórkę „Na Pomoc!”
– zrób przelew na rachunek 56 1240 6292 1111 0010 8942 9968, tytuł przelewu „Na Pomoc!”.
– można też dokonać szybkiego przelewu TUTAJ.
Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej dla najbardziej potrzebujących placówek medycznych i opiekuńczych.


Partnerami zbiórki są serwis Medonet i Plejada.

 


Zbiórka Fundacji Faktu

Nie ma leku dla Nadii, nadzieją jest rehabilitacja

Malutka Nadia Polańska z Woli Węgierskiej na Podkarpaciu ma zaledwie pół roku a już musi się mierzyć z wielkimi przeciwnościami losu. Mimo to jej twarz promienieje, gdy tylko widzi bliskich. Rodzice nawet przez chwilę nie tracą nadziei na lepsze życie dla swojej córeczki. Ale, aby takie było, maleństwo musi przejść skomplikowaną operację czaszki.

Pomóż z Fundacją Faktu

Zuzia czuje ból każdego dnia. Tylko rehabilitacja może ulżyć jej cierpieniom

Zuzia Szacoń (16 l.) nie chodzi, nie mówi, a jej kręgosłup jest skrzywiony o 45 stopni. Dziewczynka potrzebuje nie tylko nieustającej opieki, ale i intensywnej rehabilitacji. Jej mama wychowuje samotnie dwie córki. Nie stać jej na opłacanie turnusów rehabilitacyjnych, na które Zuzanna powinna jeździć trzy razy w roku. Bez pomocy ludzi o wielkich sercach nastolatka będzie skazana na cierpienie.

Zbiórka Fundacji Faktu

Nasz syn zmaga się z wielkim bólem. Rodzice Dawidka proszą o pomoc

Takich dzieci, jak Dawid z Zawiercia jest kilkanaścioro na świecie. Aby znaleźć przyczynę jego cierpienia rodzice Dawida zjechali cały kraj.

1,5 proc. podatku

1,5 proc. podatku dla Fundacji Faktu – KRS 0000353781. Ratuj z nami chore dzieci

Wpływy z 1,5 proc. dla Fundacji Faktu to konkretna pomoc dla wielu chorych dzieci i ich rodziców, którzy codziennie proszą nas o wsparcie. Nawet niewielkie wpłaty przekładają się na godziny zbawiennej rehabilitacji, sprzęt rehabilitacyjny czy terapię logopedyczną.

Zbiórka Fundacji Faktu

Nikt nie chciał Paulinki

Oto Paulinka. Historia tej 13-latki zaczyna się wstrząsająco. Matka ją porzuca, babcia też jej nie chce... Kiedy wydaje się, że w życiu tego dziecka już nigdy nie będzie słońca, wtedy pojawia się iskierka nadziei na to, że jej życie się odmieni.

Fundacja Faktu pomaga Ukrainie

Mieszkańcy Dniepru bez prądu i ogrzewania. Pomożemy im przetrwać zimę!

Mieszkańcy ukraińskiego miasta Dniepr pozbawieni są prądu i ogrzewania. Na ratunek ruszyli harcerze z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Fundacja Faktu, która kupiła generatory prądu i kuchenki gazowe. W ślad za transportem wyruszyło 18 ukraińskich skautów, którzy wiozą Betlejemskie Światło Pokoju.